ZÁKLADNÍ INFORMACE

Kde: sportovní areál ZŠ Klobouky u Brna

Kdy: 15. června – 16. června 2024

Pro koho: MUŽI, ŽENY, VETERÁNI

Startovné: MUŽI, ŽENY 3500 Kč za tým (5 hráči/hráčky), každý další hráč 300,- korun | VETERÁNI 3000 Kč za tým (5 hráči/hráčky), každý další hráč 300,- korun

Hrací systém: 3+1

Přihlášky: do 2. června 2024

PRIZE MONEY PRO VÍTĚZE: MUŽI (5 000 Kč), ŽENY (2 500 Kč)

Zpráva pro příjemce – název týmu

VS: datum Vaší registrace ve formátu DDMMRRRR (např. 18.05.2021 – 18052021)

Datum splatnosti je 2. června 2024

KATEGORIE

MUŽI – Minimální věk 15 let, v dané kategorii můžou nastupovat i ženy, avšak jejich věk musí být minimálně 18 let. V případě hráčů nebo hráček mladších 18 let, bere zodpovědnost za tyto osoby vedoucí družstva starší 18 let.

ŽENY – Minimální věk 15 let. V případě hráčů nebo hráček mladších 18 let, bere zodpovědnost za tyto osoby vedoucí družstva starší 18 let.

VETERÁNI – Muži, ženy ročník narození 1989 a starší, brankáři věková vyjímka – minimální věk 15 let. V případě hráčů nebo hráček mladších 18 let, bere zodpovědnost za tyto osoby vedoucí družstva starší 18 let.

PRAVIDLA - HERNÍ ČAS, HERNÍ SYSTÉM

Utkání budou řídit rozhodčí s licencí Českého florbalu.

Turnaj se hraje dle pravidel Českého florbalu s následujícími výjimkami:
Systém 3+1, v základní skupině délka utkání 2×8 minut superhrubý čas. V zápasech předkola a play-off 2×10 minut superhrubý čas – poslední minuta druhého poločasu se stopuje. V základní skupině není povolen time-out. V playoff 1 time-out za zápas pro každý tým. Čas vyloučení 1 minuta, v případě  vyloučení 2+2 je čas vyloučení 3 minuty. Červené karty: ČK vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání a automaticky stop na následující utkání.

Maximální čekací doba je 5 minut. Poté následuje kontumace 0:5 v neprospěch týmu, který se nedostavil k utkání. V případě dvou kontumací v důsledku opožděného nástupu k utkání bude dané družstvo z turnaje vyloučeno a výsledky jeho utkání budou anulovány.

Družstvo může nastoupit i bez brankáře v počtu 4+0.

Zápasy budou probíhat na hřištích o rozměrech 20×10 na hracích plochách, které budou speciálně položeny pro tento turnaj.

SYSTÉM TURNAJE

Podle počtu přihlášených týmů. Předpokladá se, že týmy budou rozdělené do základních skupin. Do vyřazovacích bojů postupují po základní skupině všechny týmy!

Tým na turnaji odehraje minimálně 7 utkání (veteráni minimálně 5) a maximálně 11 utkání.

O pořadí ve skupině rozhoduje

1) Celkový počet bodů (3 výhra – 1 remíza – 0 prohra)

2) Vzájemný zápas

3) Rozdíl skóre

4) Větší počet vstřelených branek

5) Los

Ve vyřazovacích zápasech následuje v případě nerozhodného výsledku

1) Trestná střílení – série 3 nájezdů různých hráčů, případě remízy po 3. sérii, následuje 1 série nájezdu dokud se nerozhodne, tzv. náhlá smrt, kterou může provést jakýkoliv hráč vyjma brankáře

PROTESTY

Případný protest musí být předán v písemné formě Jury turnaje nebo vedoucímu hřiště (zavolá zapisovatelský stolek) nejpozději do 15 minut po skončení utkání. Poplatek za podání protestu je 500 Kč. V případě zamítnutí protestu poplatek propadá. Rozhodnutí Jury turnaje je konečné.

HRÁČ NEBO HRÁČKA SMÍ SMÍ K UTKÁNÍ NASTOUPIT POUZE S PLATNÝM TURNAJOVÝM NÁRAMKEM = JE UVEDEN NA SOUPISCE !!!

HRÁČ NEBO HRÁČKA SMÍ NA TURNAJI NASTOUPIT POUZE ZA JEDNO DRUŽSTVO V DANÉ KATEGORII! V PŘÍPADĚ PORUŠENÍ TOHOTO PRAVIDLA, SE KONTUMUJÍ ZÁPASY VŠECH DRUŽSTEV, ZA KTERÉ HRÁČ ČI HRÁČKA NASTOUPILA!

VŠEOBECNÉ INFORMACE

Účastníci turnaje startují na vlastní nebezpečí. Pořadatel není zodpovědný za jakékoliv zranění, onemocnění či ztrátu osobních věcí v průběhu celého turnaje.

Po dobu konání turnaje bude v areálu zajišťovat poskytování první pomoci zdravotní služba.

V případě nepříznivého počasí si pořadatel vyhrazuje právo na změnu programu a rozpisu turnaje!

V případě nepříznivého počasí si pořadatel vyhrazuje právo přesunout turnaj do vnitřního sportoviště.

Registrací a následnou akreditací do turnaje souhlasí všichni členové týmu s těmito psanými propozicemi a pravidly turnaje a v případě jejich nedodržení se vystavují hrozbě vyloučení z turnaje (jednotlivci i celý tým) a anulování všech dosažených výsledků.

Dále registrací souhlasí všichni účastníci s natáčením turnajového videa pomocí dronu a fotografování.

V případě poškození areálu, majetku v areálu, majetku pořadatele nebo majetku ostatních účastníků, si pořadatel vyhrazuje právo na vyloučení družstva z turnaje a anulování jeho výsledků bez nároků na vrácení startovného či individuálních poplatků.

S ohledem na plynulý chod a dodržování stanoveného časového harmonogramu turnaje žádáme všechny týmy o včasný příchod na jednotlivá hřiště a prosíme o dodržování začátků utkání!

Pořadatel si vyhrazuje právo na změny v propozicích, v případě změn budou dotčení informováni.