JAKO OPEN AIR SCHOOL 2024

Florbalový turnaje organizovaný sportovním klubem Aligators, ve spolupráci se ZŠ Klobouky u Brna pro dětí ze 3. – 9. tříd základních škol a 1. – 4. ročníků gymnázií na venkovních hřištích v Kloboukách u Brna.

Turnaj je pro školy zdarma. Stravování a dopravu řeší školy samostatně.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Kde: sportovní areál ZŠ Klobouky u Brna

Kdy: 10. června – 12. června 2024

Pro koho: kategorie CLASSIC (žáci navštěvující 3. – 5. třídu ) – pondělí 10. června, JUNIOR (žáci navštěvující 6. – 7. třídu, 1. – 2. ročník gymnázií) – úterý 11. června, GOLD (žáci navštěvující 8. – 9. třídu, 3. – 4. ročník gymnázií) – středa 12. června

Hrací systém: 3+1

Přihlášky: do 26. května 2024

TERMÍN

CLASSIC (žáci navštěvující 3. – 5. třídu ) – pondělí 10. června

JUNIOR (žáci navštěvující 6. – 7. třídu, 1. – 2. ročník gymnázií) – úterý 11. června

GOLD (žáci navštěvující 8. – 9. třídu, 3. – 4. ročník gymnázií) – středa 12. června

KATEGORIE

CLASSIC – žáci navštěvující 3. – 5. třídu

JUNIOR – žáci navštěvující 6. – 7. třídu, 1. – 2. ročník gymnázií

GOLD – žáci navštěvující 8. – 9. třídu, 3. – 4. ročník gymnázií

Pro start hráčů není povolena žádná ročníková vyjímka ani u brankářů.

Start smíšených družstev povolen. Dívky nemají žádné ročníkové výjimky.

PRAVIDLA - HERNÍ ČAS, HERNÍ SYSTÉM

Utkání budou řídit rozhodčí s licencí Českého florbalu.

Turnaj se hraje dle pravidel Českého florbalu s následujícími výjimkami:
Systém 3+1, v základní skupině délka utkání 2×8 minut superhrubý čas. V zápasech  play-off 2×10 minut superhrubý čas – poslední minuta druhého poločasu se stopuje. V základní skupině není povolen time-out. V playoff 1 time-out za zápas pro každý tým. Čas vyloučení 1 minuta, v případě  vyloučení 2+2 je čas vyloučení 3 minuty. Červené karty: ČK vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání a automaticky stop na následující utkání.

Družstvo může nastoupit i bez brankáře v počtu 4+0.

Zápasy budou probíhat na hřištích o rozměrech 20×10 na hracích plochách, které budou speciálně položeny pro tento turnaj.

SYSTÉM TURNAJE

Podle počtu přihlášených týmů. Předpokladem je, že turnaj v kategorii sehraje 8 týmů, které budou rozdělený do 2 základních skupiny (základní skupina po 4 týmech). Do vyřazovacích bojů postupují po základní skupině všechny týmy!

Tým na turnaji odehraje minimálně 4 utkání a maximálně 7 utkání.

O pořadí ve skupině rozhoduje

1) Celkový počet bodů (3 výhra – 1 remíza – 0 prohra)

2) Vzájemný zápas

3) Rozdíl skóre

4) Větší počet vstřelených branek

5) Los

Ve vyřazovacích zápasech následuje v případě nerozhodného výsledku

1) Trestná střílení – série 3 nájezdů různých hráčů, případě remízy po 3. sérii, následuje 1 série nájezdu dokud se nerozhodne, tzv. náhlá smrt, kterou může provést jakýkoliv hráč vyjma brankáře

CENY

Vyhlášení výsledků proběhne po skončení turnaje na místě konání. První tři týmy v kategorii obdrží poháry, diplomy a medaile (max. 12 na tým včetně realizačního týmu). Dále se vyhlašuje trofej pro nejlepšího hráče turnaje a pro nejlepšího brankáře turnaje.

VŠEOBECNÉ INFORMACE

Účastníci turnaje startují na vlastní nebezpečí. Pořadatel není zodpovědný za jakékoliv zranění, onemocnění či ztrátu osobních věcí v průběhu celého turnaje.

Po dobu konání turnaje bude v areálu zajišťovat poskytování první pomoci zdravotní služba.

V případě nepříznivého počasí si pořadatel vyhrazuje právo na změnu programu a rozpisu turnaje!

V případě nepříznivého počasí si pořadatel vyhrazuje právo přesunout turnaj do vnitřního sportoviště.

Dále registrací souhlasí všichni účastníci s natáčením turnajového videa pomocí dronu a fotografování.

V případě poškození areálu, majetku v areálu, majetku pořadatele nebo majetku ostatních účastníků, si pořadatel vyhrazuje právo na vyloučení družstva z turnaje.

S ohledem na plynulý chod a dodržování stanoveného časového harmonogramu turnaje žádáme všechny týmy o včasný příchod na jednotlivá hřiště a prosíme o dodržování začátků utkání!