KDE HRAJEME

Znak_města_Klobouky_u_Brna_hires.svgKlobouky u Brna jsou město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 29 km jihovýchodně od Brna v údolí Klobouckého potoka. Žije zde přibližně 2 400 obyvatel. Klobouky u Brna mají dvě místní části, Klobouky a Bohumilice. Často zmiňované Martinice jsou oficiálně vedeny jako ulice města Klobouky.

Malebné údolí, kopce Nedánov a Zumperk jsou okolím města, v pohledu od Brna nesmí v zorném poli chybět kloboucký „větřák“. Původně tři větrné mlýny odedávna doplňovaly ráz kraje, na konci druhé světové války však poslední z nich vyhořel. Klobouky by si však nikdo bez „větřáku“ nedokázal představit a tak obětaví občané mlýn zrekonstruovali a v roce 1985 opět otevřeli.
V hloubce města pak najdeme kloboucké památky: katolický a evangelický kostel, na návrší kapli sv. Barbory a na náměstí kloboucký zámek, od jara do podzimu je vše bohatě obklopeno zelení parků. Důležitou součástí okolí Klobouk je les Ochůzky, jako místo klidu a odpočinku

Sportovní areál se nachází za Základní školou. Obsahuje umělou trávu, na které budou postaveny hřiště, atletický ovál, asfaltový potvrch a ubytování.